Recenzie Kingston UV400 480GB, 2,5", SATAIII, SUV400S37/480G

rudo

Pridané: 5. novembra 2016

Zakúpený v 220volt

• rychlost , tichy , spotreba

vymenil som ho namiesto 7600hdd a nainstaloval Win7 bez problemov , vykon neporovnatelny ! Som velmi spokojny a to som chcel vymenit NB a staci dat ssd :-D , Akurat som teraz zvedavi na zivotnost :-O

Overený zákazník Extreme Digital zRt

Vynikajúci pomer výkon/cena

pc.zoznam.sk

Pridané: 27. augusta 2016

Kingston SSDNow UV400 – prestaňte sa vyhovárať, že SSD sú drahé! | pc.sk

SSD za babku. Tak by sa dala v skratke opísať celá séria SSDNow UV400 od Kingston. Pravdaže cenou za 1GB sa ani tieto disky s klasickými HDD ešte rovnať nemôžu, no už je to opäť o čosi lepšie a dnes si SSD s najmenšou kapacitou môže dovoliť naozaj každý. V prípade UV400 480GB len netreba mať veľké oči. Disk v podstate v žiadnej z testovaných kategórii nevynikal a držal sa skôr na chvoste. Nijak extra mu nechutí sekvenčný prenos, ani malé súbory. A to pripomínam, že v teste sme mali 480GB model, ktorý ma lepšie papierové parametre ako 240GB. Keby nám Kingston poslal do testu 240GB variant, ktovie ako by obstál proti 256GB konkurencii. Firmy vedia, ako si spraviť čísla v grafoch, rožkom sa však opiť nenecháme :) 480GB SSD za 115€ však musí byť sen každého majiteľa pomalého HDD. Každé SSD je totiž vždy lepšie ako aj to najrýchlejšie HDD a to vďaka bleskovému prístupu k dátam. UV400 cenou podlieza dokonca aj priamu konkurenciu v podobe ADATA SP550. Pre nenáročných používateľov, ktorí chcú len proste nejaké SSD a je im jedno aké to je, je tak UV400 jasná voľba. Kapacita už záleží podľa nárokov konkrétneho človeka.

Celá recenzia na pc.zoznam.sk